Funkce PrestaShopu

Na čem nešetřit na při tvorbě eshopu, aby se levný web nakonec výrazně neprodražil? Vybíráme funkcionality, které patří v úspěšném internetovém obchodu k nejdůležitějším (a PrestaShop moduly to umí řešit).

Zobrazení produktu

Bez prezentace zboží to prostě nejde. Musí obsahovat co nejvíce relevantních informací. Zákazník musí na první pohled vidět název výrobku, jeho cenu, dostupnost, dobu dodání, základní vlastnosti, parametry a konkurenční výhody. Zásadní úlohu hraje fotografie produktu, ideálně z více stran, v obalu i bez něj a při praktickém použití.

Platby

Chcete peníze za své zboží? Potom je třeba klientům možnosti placení co nejvíce zjednodušit. Nabídnout různé platební metody, automaticky a přehledně počítat daně, minimalizovat transakční poplatky, zajistit bezpečné prostředí… Mimořádně oceníte také propojení s účetním systémem a synchronizaci dat.

Logistika

Dnes chce každý své zboží co nejdříve, zítra už bylo pozdě. Propojení s dopravními systémy (jako Uloženka či Zásilkovna) proto představují samozřejmost. Správný e-shop dokáže celý proces výrazně zrychlit, zjednodušit a automatizovat (např. tiskem štítků s adresou).

Optimalizace pro vyhledávače

Ani bez marketingové podpory to nejde. A optimalizace pro vyhledávače (SEO) představuje základ nejzákladnější. Pokud totiž váš eshop nebude na internetu k nalezení, jak byste chtěli prodávat? Pořádný elektronický obchod tak umí pracovat s klíčovými slovy, nastavovat popis stránek, generovat čisté URL adresy a upravovat celou řadu dalších prvků.

DNSdomain-internet-icon